SimpleSite hakkında

Büyüme DNA'sı ile yerel vizyondan küresel bir şirkete

SimpleSite 2003’te Kopenhag, Danimarka’da, Morten ve Jacob Elk kardeşler tarafından kuruldu. Vizyonlarında sektördeki en kullanışlı ve kullanıcı-dostu web sitesi kurucusunu yaratmak vardı. Deneyimsiz kullanıcılar, “Bay ve Bayan Danimarka”nın, kişisel ve profesyonel projelerini online ortama koyarak verim alabilmeleri, değer ve fırsat yaratmaları için ince iş prensiplerinden kurulmuş basit bir fikir kullandılar.

Veriye bilimsel bir şekilde yaklaşarak, hızlı geliştirmedeki sağlam deneyim ve imrenilebilir ölçeklenebilirlik düşüncesi ile, Danimarkalı hedef kitlesi kısa sürede uluslararası kitleye dönüştü. Mağazayı kurduktan sadece bir yıl sonra, SimpleSite Amerikalı kitleye yönelik İngilizce sitesini başlattı. Kullanıcı deneyimindeki sağlam odak ve iş prensiplerine bağlılık, SimpleSite’ın bugünkü uluslararası büyümesinin kanıtıdır.

2012’de SimpleSite uluslararası büyümeyi hızlandırmak için 1.7 milyon € değerinde Series A yatırımı aldı. Yatırımın arkasında, Danimarka’nın en büyük iş veritabanı Jobindex’in kurucusu IT girişimcisi Kaare Danielsen vardı.

Hızlı bir uluslararası yayılma ile yerel dildeki versiyonlar tüm bu ülkelerde yayınlandı; İskandinavya, Fransa, İspanya, İtalya, Hollanda, Belçika, İsviçre, Avusturya, Lüksemburg, İngiltere, Amerika, Polonya, Çek Cumhuriyeti, Yunanistan, Türkiye, Portekiz, Brezilya, Kanada, Rusya, Endonezya, Malezya – ve daha fazlasında pek yakında.

2015 yılında, SimpleSite Premium’dan, Freemium iş modeline geçerek, tüm dünyadaki kullanıcıların tamamen bedava bir web sitesinden faydalanmalarını sağladı. Şu anda, 400.000 yeni kullanıcı her ay bir SimpleSite web sitesi kurmakta ve dünya üzerinde 20 milyondan fazla insan bir SimpleSite kurdu.

Şirketin 10 milyon €’yu aşmakta olan cirosu ve dünya üzerinde 95,000 ödeme yapan abonesiyle hızlı büyüyen bir müşteri tabanı vardır. Daha fazla büyüme için 2017’ye hırlsı bir strateji planlanmştır.

Zihniyetimiz

Kullanıcı deneyimi idealimiz şirketin her bir yanında uygulanmaktadır. İdealimiz mükemmeliyetçilik değildir, idealimiz oyundur. Ürünümüzü kullanmak tıpkı bir oyun oynamak gibi olmalı, kolay, heyecan verici olmalı ve genişlemeli. Tıpkı bizi kullandığınızda bir şeyler öğrendiğiniz gibi bizim için çalışmak da aynıdır.

Yaratıcılığın arttığı ve uzman becerilerinin kabul gördüğü bir kültür oluşturuyoruz. Yönetim ekibimizde iki fizikçi bulunmaktadır ve güçlü geliştirme modelleri, bilgi birikimi ve zeka günlük değerlerimizi oluşturmaktadır. Yüksek akademik standartlarımız olsa da bir arkadaş ekibi olarak çalışıyoruz.

Zorluğun bizim işimizi kolaylaştırdığına ve gelişme ve büyümenin kendi içlerinde hedef olduğuna inanıyoruz. İçimizde veriler ve aklımızda ise kullanılabilirlik vardır. İşte biz böyle çalışıyoruz.