Kişisel Alan Adı

Web siteniz için mükemmel alan adini

Web siteniz için mükemmel alan adini seçerken dikkat etmeniz gerekenler

Bir alan adi SimpleSite web sitenize mükemmel bir ektir. Web sitenizi daha kisisel, profesyonel ve benzersiz kilar, ayrica hem sizin hem de ziyaretçilerinizin web sitenizin benzersiz adini hatirlamalarini kolaylastirir.

Yeni bir alan adi satin alirken dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta vardir. Asagida kisisel alan adlarina ve SimpleSite ile kisisel alan adinizi alirken neleri göz önünde bulundurmaniz gerektegine dair yararli bilgiler bulabilirsiniz.

Henüz bir web siteniz yok mu? Birkaç kolay adimda hemen yaratin!

Alan adi nedir?D

Alan adi web sitenizin adres çubugunda ziyaretçilerinize gözüken addir, örn. www.websiteniz.com. Bu, ayrica da kisisel alan adinizdir.

Eger kisisel alan adinizi SimpleSite ile almadiysaniz, web siteniz SimpleSite domaini içeren bir alt domain olacaktir, örn.: www.websiteniz.SimpleSite.com.tr.

Kisisel Alan Adi Sahibi Olmanin Avantajlari

Kisisel alan adiniza sahip olmanin birçok avantaji vardir:

1) Ziyaretçerilerinizin web site adresinizi hatirlamalarini kolaylastirir,

2) Arama motorlarinda görünürlülügünüz büyük oranda artar,

3) Web siteniz daha profesyonel görünür,

4) Markaniz güçlenir ve korunur, ve

5) SimpleSite yaratıcı e-posta kurulumu ile kendi kişisel e-posta adresinize sizin-adınız@web-siteniz.com sahip olabilirsiniz.

En Iyi Alan Adini Nasil Seçilmeli

Alan adiniz web sitenizin amacini yansitmali ya da markanizla ayni ismi tasimalidir. Insanlarin kolay hatirlayabilecegi bir isim seçmeniz önemlidir. Baska marka veya web siteler ile karistirilmayacak kadar benzersiz olmalidir, ancak ziyaretçilerinizin web sitenizin amacini anlayabilecekleri kadar da mantikli olmalidir.

Dogru alan adini seçmek hakkinda daha fazla bilgi için lütfen SimpleSite blogunda bulunan makalemize göz atin: Web siteniz için en uygun alan adini seçerken aklinizda bulundurmaniz gereken 6 nokta.

SimpleSite kullanici adinizdan farkli bir alan adi siparis edin

SimpleSite kullanici adinizdan farkli bir alan adi siparis etmeniz mümkündür. Bunu yapabilmek için, lütfen alan adi satin alabileceginiz sayfaya gidin. Sunulan alan adina tiklayin ve yerine tercih ettiginiz alan adini yaziniz. Lütfen unutmayın: alan adları büyük/küçük harf ayrımı yapmamaktadır, yani büyük harflerle bir alan adı sahibi olmanız mümkün değildir. Ayrıca bir alan adını kaydederken ad içerisinde özel harfler ya da boşluk kullanamamaktasınız.

Hangilerinin müsait oldugunu görebilmek için alan adiniz için farkli kombinasyonlar deneyebilirsiniz. Satin almak istediginiz bir alan adi gördügünüzde ‘Bu adi satin al’ tusuna basiniz.

Istediginiz alan adi baskasina ait ise

Eger istediginiz alan adi zaten satin alinmis ise, web site içeriginiz ile alakali bir kelime daha ekleyin.

Örn. Eger bir bar sahibi iseniz ve barinizin adi Havana ise, alan adinizin havana.com yerine havanabar.com ya da barhavana.com olmasini isteyebilirsiniz

Alternatif olarak ayni alan adini farkli uzanti ile satin almayi düsünebilirsiniz (.com/.net/.org/.info./.biz). Örn. havana.net ya da havanabar.net.

Alan adlari fikstir

Bir kere alan adinizi siparis ettiginizde, degistirme imkaniniz bulunmamaktadir. Yazdiginiz alan adi isminin aynisina sahip olmaktasiniz, bu sebeple satin almadan önce herhangi bir hata olmadigindan emin olunuz. Biz alan adlarinda hatalari kontrol etmemekteyiz ve eger daha sonra degistirmek isterseniz, yeni bir alan adi satin almaniz gerekecektir.

Alan adinizi degistirmeniz gerekirse, lütfen musterihizmetleri@SimpleSite.com.tr.tr adresinden müsteri temsilcilerimizle iletisime geçiniz. Yapmak istediginiz degisikliklerle alakali size yardimci olmaktan mutluluk duyacaklardir.

Var Olan Alan Adinizi SimpleSite’a Tasiyin

Var olan alan adinizi baska saglayicidan SimpleSite web sitenize tasimakta özgürsünüz. Transferin kendisi ücretsizdir. Eger basit üyelik sahibi iseniz ve de alan adinizi bize tasimaya karar verirseniz, lütfen üyeliginizin PRO’ya yükseltilecegini aklinizda bulundurunuz.

Var olan alan adinizi SimpleSite’a tasimak isterseniz, lütfen musterihizmetleri@SimpleSite.com.tr.tr adresinden müsteri temsilcilerimizle iletisime geçiniz.

Alan Adi Satin Alirken Telefon Numaranizi Dogru Girmek

Alan adi siparisi verirken telefon numaranizi E164a formatta girmeniz gerekmektedir. Bunun anlami sifirsiz, bosluksuz ya da arti isareti olmadan uluslararasi kod basta olmak üzere telefon numaranizi yazmaniz gerektigidir.

Örnegin, Ingilteredeki bir kisinin uluslararasi kodu 44’tür. Yani, E164a formatinda bir Ingiltere numarasi su sekilde gözükür: 449876543210 (9876543210 Ingiletere içerisinde kullanilan telefon numarasi).

Eger size iki alan sunuldu ise, lütfen ülke kodunuzu ilk kisma ve yurtiçi numaranizi asagidaki örnekte gösterildigi gibi ikinci kisma yaziniz.

Telefon Numara

Lütfen telefon numarasinin –ülke kodu dahil- 12 haneden fazla olamayacagini aklinizda bulundurun.